Opublikowany: śr, Kwi 24th, 2019

Mistrzostwo jest o włos! (FOTO)

Już tylko jednego zwycięstwa brakuje koszykarkom CCC Polkowice do obrony mistrzowskiego tytułu. W drugim spotkaniu finałowym Basket Ligi Kobiet podopieczne trenera Marosa Kovacika ponownie okazały się wyraźnie lepsze od ekipy InvestInTheWest Gorzów Wlkp.

Pojedynek od pierwszego gwizdka sędziego był bardzo wyrównany. Żadna z ekip nie potrafiła zbudować przewagi wyższej niż kilka punktów. Prowadzenie w tym okresie gry zmieniało się kilkukrotnie, a w połowie drugiej kwarty po raz ostatni mogły się z niego cieszyć przyjezdne (29:26). Po tym inicjatywę przejęły mistrzynie kraju, które do szatni schodziły już z 6-punktową zaliczką (36:30).

Po zmianie stron “pomarańczowe” kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, a nawet nieznacznie powiększyły swoją przewagę. Ta przed rozpoczęciem decydującej partii wynosiła już 9 “oczek” (59:50). Ostatnie 10 minut to już dominacja koszykarek z Dolnego Śląska, które w tym fragmencie meczu dały pokaz solidnej defensywy, pozwalając swoim rywalkom na zdobycie zaledwie 6 punktów. Ostatecznie CCC zwyciężyło 74:56 i są bardzo blisko obrony wywalczonego przed rokiem mistrzostwa Polski. W toczącej się do trzech zwycięstw serii prowadzą już bowiem 2:0. W najbliższą sobotę rywalizacja przeniesie się do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie rozegrany zostanie mecz nr 3.

– Zagraliśmy dziś lepszy mecz niż wczoraj. Gorzów to dobry zespół. Trudno się z nimi gra, ale dziś byliśmy lepsi. Prowadzimy 2:0, ale to nie znaczy, że mamy tytuł. Wciąż musimy wygrać jeden mecz. Postaramy się o to w Gorzowie w sobotę – powiedziała po meczu Tiffany Hayes z CCC Polkowice.

CCC Polkowice – InvesInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 74:56 (20:19, 16:11, 23:20, 15:6)

CCC: Hayes 25, Kaltsidou 14, Thomas 8, Leedham 8, Fagbenle 6, Gajda 6, Kizer 5, Owczarzak 2, Tyszkiewicz, Puss.

InvestInTheWest: Dźwigalska 0, Atkins 14, Linskens 10, Zoll-Norman 9, Papova 9, Rytsikova 6, Juskaite 5, Prezelj 1, Fikiel 2, Matkowska.