Zastrzelił byłą dziewczynę. Grozi mu dożywocie (WIDEO)

W maju ub.r. strzelił do swojej byłej dziewczyny, bo ta nie chciała do niego wrócić. Dziś grozi mu za to nawet dożywotni pobyt za kratami. Legnicka prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie Radosława Rz. Do sądu trafił już akt oskarżenia.

Stosował przemoc wobec partnerki, był o nią chorobliwie zazdrosny. Gdy ta wreszcie zakończyć związek, nie dając się namówić na powrót, kupił replikę pistoletu kaliber .44 i postanowił czekać pod jej domem. Rozmowa nie przebiegała po jego myśli, dlatego sprawy przybrały drastyczny obrót.

Mężczyzna strzelił dwukrotnie. Jedna z kul trafiła w głowę kobiety. Dzięki reakcji sąsiadów, kobieta została przewieziona do legnickiego szpitala. Jak okazało się 8 dni później – strzał był śmiertelny. Radosław Rz. uciekł, by ukrywać się w lesie pod Bolesławcem. Wcześniej zadzwonił na numer alarmowy, informując, że zastrzelił swoją dziewczynę. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim rewolwer, z którego padły strzały. Jak przekonywał później – nie miał zamiaru zabić.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Prokurator oskarżył Radosława Rz. o dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. Grozi za to dożywotni pobyt za kratami.

Dodaj komentarz

*

code