Opublikowany: pon, Paź 21st, 2019

Zapomniał gdzie zaparkował samochód? (WIDEO)

Kilkanaście godzin trwały poszukiwania “skradzionej” mazdy, o które poprosił właściciel auta. Finał poszukiwań okazał się zaskakujący dla policjantów. Zgłaszającemu sprawę mieszkańcowi powiatu głogowskiego grozi nawet dwuletni pobyt za kratami. Dlaczego?

Mężczyzna powiadomił policjantów o tym, że na terenie jego posesji nie ma samochodu, choć – jak twierdził – dzień wcześniej zaparkował tam swoją mazdę wartą 20 tys. zł. Wezwani na miejsce policjanci rozpoczęli śledztwo, sprawdzając zapis kamery monitoringu oraz rozmawiając z sąsiadami i potencjalnymi świadkami. Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie możliwe tropy, ale samochodu znaleźć nie mogli.

– Dzień później samochód odnalazł się na parkingu, kilka kilometrów od miejsca zamieszkania zgłaszającego. Nie posiadał żadnych uszkodzeń, nic nie zginęło z jego wnętrza. Mazda trafiła z powrotem do właścicieli. Wszystko wskazuje, że zgłaszający sama pozostawiła tam auto. Policjanci musieli jednak wykonać szereg zupełnie niepotrzebnych czynności – relacjonuje Bogdan Kaleta, rzecznik prasowy KPP w Głogowie.

Choć właściciel mazdy odzyskał swój wóz, zamieszanie nie skończy się dla niego pomyślnie. Za złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie grozi mu teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..