Opublikowany: śr, Sty 9th, 2019

Zapnij pasy! Trwa policyjna akcja

Od wczesnych godzin rannych policjanci jaworskiej drogówki prowadzą akcję „Pasy”. To oznacza, że baczniej niż zwykle przyglądają się, czy kierowcy i pasażerowie zapięli pasy bezpieczeństwa.

Policyjne statystyki dowodzą, że pasy bezpieczeństwa to najskuteczniejszy środek zapobiegający obrażeniom u kierowcy i pasażerów podczas wypadku. Wysoki wskaźnik śmiertelności na drogach to wynik tego, że wciąż wiele osób nie korzysta z tego zabezpieczenia.

Dziś od samego rana na drogach powiatu jaworskiego obecne są patrole ruchu drogowego i prewencji. Szczególną uwagę policjanci zwracają na sposób podróżowania najmłodszych. W przypadku niestosowania pasów bezpieczeństwa i odpowiednich fotelików do przewożenia dzieci kierowca może otrzymać nawet 12 punktów karnych. Niezapięte pasy u kierowcy to 100 zł mandatu i dwa punkty. Taki sam mandat i dwa punkty więcej grozi za brak pasów u pasażera.

Jak zapowiada komisarz Łukasz Kubiś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, funkcjonariusze będą starali się skontrolować jak największą liczbę samochodów.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..