Zamiast mandatu, uśmiech od dzieci

Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymywali kierowców. Zamiast mandatu czekały na nich jednak uśmiechnięte dzieci. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie pouczali kierowców, by jeździli wolno i bezpiecznie. Tę wyjątkową akcję zorganizowano w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

To już tradycja, że lubińscy policjanci odwiedzają uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Spotkanie zorganizowano w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

–  Zaangażowaliśmy w tę akcję dzieci z klas pierwszych, które wspólnie z policjantami będą uświadamiać kierowców i prosić, aby zdjęli nogę z gazu, aby przestrzegali przepisów ruchu drogowego, aby każdy z nas mógł bezpiecznie wrócić do domu – informuje asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin

W akcję włączyli się również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.

– Przypomnieliśmy dzieciom, jak prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, a także jak się zachować, jak wezwać pomoc, co mówimy, co robimy, jeżeli ktoś zakrztusi się jedzeniem, czy czymkolwiek – mówi młodszy kapitan Damian Sawicki, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.

Dzieci dowiedziały się również jakim sprzętem dysponują strażacy w jednostce. Później uczniowie wraz z Policją zatrzymywali kierowców. Tym razem zamiast mandatu czekały na nich uśmiechnięte dzieci, które pouczały zmotoryzowanych na temat bezpiecznej jazdy.

Materiał wideo poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=3-XUbsHUPKw

Dodaj komentarz

*

code