Zakazy im niestraszne

W ciągu trzech dni złotoryjscy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy zgodnie z sądowymi zakazami nie powinni prowadzić samochodu. Dodatkowo, jden z nich „wydmuchał” prawie 1 promil alkoholu. Każdy z nich może trafić za kraty na 5 lat.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany na jednej ze złotoryjskich ulic. Jak się okazało, 37-latek siedzący za kierownicą skody miał zakaz prowadzenia pojadzów, obowiązujący do 2021 r.

– Kolejny kierujący został zatrzymany w jednej z miejscowości na terenie gminy Złotoryja. Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało, że 34-letni mężczyzna, także kierował samochodem wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyzna zdawał sobie sprawę z konsekwencji swojego zachowania, dlatego na widok policyjnego radiowozu wjechał w polna drogę i podjął pieszą ucieczkę. Został zatrzymany i chwilę później przebadany alkomatem. Badanie wskazało prawie 1 promil alkoholu w jego wydychanym powietrzu – relacjonuje st. sierż. Dominka Kwakszys, rzecznik prasowy KPP w Złotoryi.

Zaledwie kilkanaście godzin później w ręce funkcjonariuszy wpadł kolejny nieodpowiedzialny kierowca. Tym razem był to 22-letni zwolennik mercedesów. Postanowił wsiąść do swojego samochodu na lubińskich numerach rejestracyjnych, mimo że posiadał 12-miesięczny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

– Każdy z zatrzymanych mężczyzn za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – przypomina st. sierż. Kwakszys.

Dodaj komentarz