Zakaz lotów częściowo zniesiony

Rząd poszerzył katalog krajów, do których Polacy znów mogą latać. Wśród nich są Wielka Brytania, Japonia, Kanada, Korea Południowa czy Ukraina. Dziś wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie.

Ponownie zezwolono na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarii i Unii Europejskiej, za wyjątkiem Szwecji i Portugalii.

Rozporządzenie zastępuje przepisy sprzed dwóch tygodni, które umożliwiły rozpoczęcie regularnych rejsów międzynarodowych do i z Polski. Zaskoczeniem dla branży był wówczas zakaz lotów do Wielkiej Brytanii, Szwecji i Portugalii.

Od 1 lipca polski rząd zezwolił na regularne rejsy do i z Wielkiej Brytanii, utrzymując dotychczasowy zakaz w odniesieniu do Szwecji i Portugalii. Nowe rozporządzenie rozszerza katalog państw, z którymi Polska może rozwijać połączenia lotnicze o Japonię, Kanadę, Koreę Południową, a także Ukrainę, Czarnogórę, Gruzję i Albanię.

Co ważne, zniesiony został również kontrowersyjny zapis nakazujący zapewnienia połowy wolnych miejsc na pokładzie. Rozporządzenie obowiązuje do 14 lipca 2020 roku.

Dodajmy, że wczoraj Rada Unii Europejskiej przedstawiła listę krajów, z których od początku lipca możliwe będą podróże na teren Wspólnoty. Zielone światło dostały między innymi Kanada, Australia, Gruzja, Tunezja i Japonia. Na liście zabrakło Stanów Zjednoczonych.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..