Opublikowany: sob, Kwi 27th, 2019

Zadziałają lokalnie – trwa nabór wniosków

Na terenie Pogórza Kaczawskiego trwa kolejny nabór wniosków do programu Działaj Lokalnie. Przedsięwzięcia nie trzeba reklamować, bo od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Wśród beneficjentów są nie tylko stowarzyszenia i fundacje – coraz częściej z pomysłami zgłaszają się kilkuosobowe grupy nieformalne, którym zorganizowane podmioty użyczają osobowości prawnej. W Jaworze odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące przede wszystkim wypełniania wniosków.

– Idziemy z duchem czasu i korzystamy z nowoczesnych technologii. Obecnie wnioski przyjmujemy wyłącznie za pośrednictwem formularzy on-line. Aby uniknąć błędów spotykamy się na etapie planowania. Doświadczeni beneficjenci chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami z debiutantami programu – mówi koordynator ośrodka Działaj Lokalnie, Krzysztof Kowalczyk.

Jak się okazuje formularz on-line ma swoje plusy i minusy. Wiele rubryk wypełnia się intuicyjnie, ale należy przestrzegać liczby znaków, więc w opisach działań należy wyrażać się krótko i konkretnie. „Wadą” takich formularzy jest fakt, że muszą być złożone w określonym czasie. Po wyznaczonym terminie nie ma możliwości nałożenia poprawek bądź uzupełniania wniosku.

W tym naborze do dyspozycji wnioskodawców jest pula 55 tys. zł. Można się starać o dofinansowanie projektów w kwocie do 6 tys. zł. Wnioski przyjmowane będą do 13 maja.

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..