Sama zadbała o “promocję” szamponu

Sporo czasu za kratami może spędzić 26-latka, która wpadła na próbie oszustwa mniejszej wagi. Kobieta chciała kupić wybrany szampon, tyle że w cenie towaru z niższej półki. To nie umknęło uwadze obsługi, która zatrzymała ją do przyjazdu policji.

Kobieta robiła zakupy po południu w jednym z legnickich marketów, gdy jej podstęp dostrzegli ekspedienci.

– Dzielnicowi zostali wezwani przez pracowników ochrony, którzy na gorącym uczynku przyłapali kobietę, która chciała zapłacić niższą cenę za towar – informuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy. – Jak się okazało, 26-letnia legniczanka z szamponu do włosów o wartości 7,89 odkleiła kod kreskowy i przykleiła go do szamponu o cenie 46,99 zł. Zaniżoną cenę o 39,10 złotych zapłaciła w kasie sklepu. Szybka reakcja pracowników ochrony pozwoliła na ujęcie kobiety i przekazanie jej w ręce policjantów – dodaje.

Teraz 26-latce grozi nawet dwuletnia odsiadka i to tylko ze względu na fakt, że dopuściła się oszustwa mniejszej wagi. Gdyby wpadła na pomysł stworzenia fikcyjnej promocji na towary znacznie droższe, mogłaby trafić za kraty nawet na osiem lat.

Dodaj komentarz

*

code