Zaczęło się od rutynowej kontroli drogowej

Lista przewinień 34-letniego mieszkańca powiatu górowskiego zaczęła się wydłużać podczas rutynowej kontroli drogowej. Nie dość, że kierował autem na „dwóch gazach”, to nie miał dokumentów, ani uprawnień, miał za to sądowy zakaz. Na dodatek, był poszukiwany.

Kierowca samochodu osobowego został zatrzymany przez policjantów z górowskiej drogówki podczas patrolu w jednej z miejscowości na terenie powiatu.

– W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu – informuje podkom. Agnieszka Połczyk, oficer prasowy KPP w Górze. – Badanie stanu trzeźwości wykazało, iż kierował pojazdem mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Ponadto, 34-latek nie posiadał ważnej polisy OC pojazdu ani innych wymaganych dokumentów.

– Dalsze czynności funkcjonariuszy wykazały również, iż mężczyzna kierował pojazdem wbrew zakazowi wydanemu przez sąd – dodaje Agnieszka Połczyk. – Ponadto, mundurowi ustalili, że był on poszukiwany do odbycia kary aresztu.

Teraz 34-latek odpowie nie tylko za brak wymaganych dokumentów, ale również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew zakazowi sądowemu.

Fot. Ilustracyjne

Dodaj komentarz