Zabrali automaty z baru w Chojnowie

Cztery nielegalne automaty do gier znaleźli chojnowscy policjanci z pomocą funkcjonariuszy służby celno-skarbowej w Zgorzelcu. Maszyny stały w barze gastronomicznym. Teraz wysoką grzywnę może zapłacić właściciel jednorękich bandytów, ale i właściciel lokalu.

Funkcjonariusze skontrolowali jeden z chojnowskich barów, w którym goście z powodzeniem mogli grać na nielegalnych automatach.

– Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna – informuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Przeprowadzone na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że urządzenia działały w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Zgodnie z procedurami, sprzęt trafił do depozytu funkcjonariuszy, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

– Właścicielowi nielegalnego procederu, jak również właścicielowi, który wynajął lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności – przypomina mł. asp. Ekiert. – Pomimo surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się tego typu procederem i wynajmują do tego swój lokal. Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju nielegalnego procederu.

Dodaj komentarz