Zabrał portfel z pieniędzmi, by… spłacić długi

Polkowiczanin zobaczył leżący w sklepie, obok kasy, portfel i zabrał go. W środku były nie tylko pieniądze, ale i dokumenty.

– Na podstawie zebranych informacji oraz analizy monitoringu policjanci ustalili dane 36-letniego mieszkańca Polkowic, którego następnie zatrzymali – informuje sierż.szt. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Zatrzymany mężczyzna w jednym z supermarketów dokonał przywłaszczenia portfela. Wziął cudze mienie, które chwilę wcześniej pozostawił przy kasie inny klient tego sklepu.

W portfelu było 2300 złotych, były też dokumenty, więc znalazca mógł ustalić dane właściciela, ale tego nie zrobił.

– Postanowił spłacić długi, a za resztę pieniędzy kupił produkty użyteczności codziennej – dodaje Przemysław Rybikowski.

Podczas przeszukania mieszkania podejrzewanego mężczyzny policjanci odzyskali portfel z dokumentami, który został już zwrócony właścicielowi. Podczas przesłuchania 36-latek przyznał się do winy. Teraz odpowie za przywłaszczenie, posługiwanie się cudzym dokumentem tożsamości oraz jego ukrywania. Grozi za to do 2 lat więzienia. Jak się okazało, mężczyzna dopuścił się tych czynów w warunkach tzw. recydywy. Może więc trafić do zakładu karnego nawet na 3 lata.

Fot. KPP Polkowice

Dodaj komentarz