Zabójca psa czeka na rozprawę w areszcie

Do sądu trafił już akt oskarżenia w bulwersującej sprawie brutalnego zabicia psa przez 49-letniego głogowianina. Mężczyźnie grozi pięć lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w połowie marca. Na porzucone w zaroślach zwłoki psa trafiła kobieta spacerująca w okolicach Górkowa. Wszystko wskazywało na to, że zwierzę zostało pozbawione życia w okrutny sposób, a przeprowadzone na miejscu oględziny potwierdziły, że zginęło od ciosów zadawanych tępym narzędziem w głowę.

Policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawcy tego bestialskiego czynu. Znaleźli go kilkanaście godzin później. Na miejscu zabezpieczyli również młotek ze śladami działania sprawcy. Podejrzany przyznał się do uśmiercenia swojego psa. Twierdził, że chciał się go pozbyć ponieważ niszczył mu wyposażenie domu.

Prokuratura oskarżyła mężczyznę o działanie ze szczególnym okrucieństwem. Obecnie przebywa on w areszcie, gdzie czeka na rozprawę.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..