Opublikowany: pon, Mar 11th, 2019

Zabity we Wrocławiu 20-latek studiował w Legnicy (WIDEO)

Fot. tuwroclaw.com

Obywatel Turcji, który zmarł od ciosu nożem zadanego mu w sobotę we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej był studentem wymiany międzynarodowej. Jak ustaliliśmy, 20-latek pobierał naukę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy.

“To niewątpliwie okropna tragedia” – tak na wieść o wydarzeniach we Wrocławiu, do których doszło w minioną sobotę, reagują przedstawiciele legnickiej uczelni. Potwierdziliśmy, że 20-letni obywatel Turcji był studentem międzynarodowej wymiany w ramach programu Erasmus.

O sprawie informował portal tuwroclaw.com. . Do zdarzenia doszło w Galerii Dominikańskiej w sobotę, 9 marca. Dwóch mężczyzn najpierw przez dłuższą chwilę głośno się kłóciło, następnie doszło do szamotaniny, w której jeden z nich dobył noża i dźgnął drugiego w szyję.

– Napastnik tuż po ataku wybiegł z centrum handlowego trzymając nóż w ręce, za nim w pościg w bezpiecznej odległości rozpoczęli świadkowie. Przed budynkiem został zauważony przez patrol policji, który jechał na inną interwencję. Mężczyzna wymachiwał nożem, co sprawiało realne zagrożenie, dlatego funkcjonariusze dobyli broni, jednak nie musieli oddawać ostrzegawczych strzałów – relacjonował st. sierż. Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.

20-letni obywatel Turcji zmarł mimo reanimacji.


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Wyświetlonych 3 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Przemo pisze:

    Przykro, że coś takiego miało miejsce u nas, ale Turcy między sobą walczą na całym świecie, to jest inna mentalność. Dobrze, że nie atakował nikogo innego.

  2. PeterKa pisze:

    Dobrze, że został szybko złapany, a monitoring na pewno zarejestrował całe zajście i teraz długa odsiadka w pace. W tej sprawie wszystko zadziałało sprawnie od przekazania dowodów po sąd.

  3. rarek pisze:

    Odbieram to jako incydent. Tak jak napisał Przemo to potyczek między Turkami dochodzi wszędzie, grunt, że nie atakują nikogo innego, więc dalej bezpiecznie można chodzić po Wrocławiu i Dominikańskiej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..