Zabił na drodze i uciekł. Policja szuka sprawcy

Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 331 w pobliżu Chocianowa. Polkowicka policja poszukuje sprawcy – kierowcy audi Q7, który zbiegł z miejsca zdarzenia. W tym celu zwrócono się także o wsparcie sąsiednich powiatów. Osoby, które rozpoznają bądź mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny ze zdjęcia, proszone są o kontakt z dyżurnym tamtejszej komendy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 12 na drodze wojewódzkiej łączącej Polkowice z Chocianowem (wyjazd na Chocianów).

– Kierujący samochodem marki Audi Q7 podczas wyprzedzania kierującego maszyną do rekultywacji poboczy drogowych zjechał na lewą część jezdni, gdzie potrącił pieszego – pracownika kierującego ruchem drogowym w związku z prowadzonymi robotami drogowymi. Sprawca uderzył prowadzonym pojazdem w przydrożne drzewo, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia  – relacjonuje młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

W trakcie prowadzonych w tej sprawie działań polkowiccy policjanci ustalili, że pojazd, którym poruszał się sprawca pochodzi z kradzieży, do której doszło na terenie Niemiec.

Policyjni specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na podstawie zebranych w tej sprawie informacji sporządzili portret pamięciowy sprawcy śmiertelnego wypadku. Osoby, które rozpoznają widniejącego na nim mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości bądź miejsca przebywania, proszone są o kontakt z dyżurnym KPP w Polkowicach pod nr tel. 47 874 72 00 (całodobowo), bądź pod nr alarmowym 112 (również całodobowo).

red. Szymon Kwapiński

Dodaj komentarz

*

code