Zaatakował pracownika sklepu słoikiem i ukradł wafelki

To na pewno nie był skok życia dla 36-latka zatrzymanego przez głogowskich policjantów. Mężczyzna zaatakował pracownika sklepu spożywczego i ukradł towar o wartości 32 złotych. Łup nie był duży, ale za to konsekwencje będą dotkliwe.

36-latek zaatakował pracownika sklepu, który zajmował się rozładunkiem towaru. Podszedł do mężczyzny i wypowiadając groźby uderzył go nagle w głowę słoikiem z kawą.

Napastnik podszedł do mężczyzny i wypowiadając groźby uderzył go nagle w głowę słoikiem z kawą. Wykorzystując oszołomienie pokrzywdzonego pracownika sklepu zabrał towar o wartości 32 złotych i uciekł. Skradzionym towarem były wafle i batony – mówi Łukasz Szuwikowski z głogowskiej komendy policji.

Ucieczka nie trwała jednak długo. Policjanci zatrzymali sprawcę zaledwie kilka minut później. W tym czasie zdążył już skonsumować część swoich słodkich łupów.

– Mężczyzna zbiegł ale dzięki szybkiej informacji oraz sprawnemu działaniu policjantów został zatrzymany kilka minut później przez patrol. Skradzione wafle i batony częściowo zjadł, a pozostałe wyrzucił podczas ucieczki. Był nietrzeźwy, agresywny i stawiał opór podczas zatrzymania. Jak się okazało – działał w warunkach recydywy, a więc teraz grozi mu podwyższona kara, nawet do 18 lat pozbawienia wolności – dodaje Łukasz Szuwikowski.

Na wniosek policji i prokuratora mężczyzna został przez sąd tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..