Z niechęci do Głomba nie docenili 80 osób (WIDEO)

IMG_3363Przykry prezent zrobili legniccy radni pracownikom Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy. Podczas poniedziałkowej sesji, po bardzo długich i burzliwych obradach, ostatecznie nie przyznali tej instytucji nagrody pieniężnej. Zrobili to nie tylko w Międzynarodowym Dniu Teatru, ale także w roku, w którym placówka obchodzi czterdziestolecie swego istnienia.

Legnicki teatr zatrudnia 81 osób, z czego tylko jedna z nich wzbudza niechęć wielu radnych. To dyrektor Jacek Głomb, który zasiada we władzach Komitetu Obrony Demokracji i jawnie popiera Platformę Obywatelską. Był też zresztą kandydatem tej partii w wyborach do Senatu. Aspiracje polityczne szefa legnickiej sceny podzieliły radnych, którzy zastosowali odpowiedzialność zbiorową, odrzucając propozycję nagrodzenia aktorów, garderobianych, krawców, akustyków czy oświetleniowców.

IMG_3354Radni – zasiadający w komisji kapituły i statutu, przyznającej miejskie nagrody – już dwa tygodnie temu odrzucili propozycję nagrodzenia teatru. Dziś, w trakcie przerwy w obradach, spotkali się ponownie, by bo raz wtóry nie wyróżnić tej instytucji. Przeciwko było sześciu radnych z Prawa i Sprawiedliwości: Jacek Baczyński, Stanisław Kot, Anna Płucieniczak, Zbigniew Rogalski, Krzysztof Ślufcik i Adam Wierzbicki oraz Wojciech Cichoń z klubu prezydenckiego.

Za natomiast zagłosowało pięciu rajców, w tym trzech z Platformy Obywatelskiej: Maciej Kupaj, Jarosław Rabczenko i Lesław Rozbaczyło oraz Ignacy Bochenek z Porozumienia dla Legnicy i Ryszard Kępa z klubu prezydenckiego.

IMG_3351Tegoroczną Nagrodę Miasta Legnicy, w wysokości 10 tys. zł, otrzyma Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Upośledzeniem Umysłowym i Ruchowym „Persona”. Odznakami Zasłużony dla Legnicy wyróżnieni zostali: Violetta Czaja-Kiszka, Katarzyna Dworak-Wolak, Maria Jurkiewicz, Wanda Puchała, Alina Tarnawska oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Oddział Miejski w Legnicy.

Nie przyznano natomiast tytułu Honorowy Obywatel Legnicy. W tym roku kandydatami byli Antonina Trawnik – prezes Towarzystwa Miłośników Legnicy oraz pośmiertnie major Władysław Dybowski.

Dodaj komentarz