Wystawa w dwóch Galeriach

Wystawa pn. „Dlaczego zostałem satyrykiem?” to pokaz prac grupy artystycznej FECO Polska, którą w maju można obejrzeć w Polkowicach.

Grupa FECO Poland, polska sekcja Europejskiej Federacji Rysowników, powstała przy Legnickim Centrum Kultury w 2014 roku. Zakładali ją: Tomasz Broda, Agata Dudek, Stanisław Gajewski, Jerzy Głuszek, Sebastian Kubica, Małgorzata Lazarek, Grzegorz Szumowski, Magdalena Wosik i Zenon Żyburtowicz.

Wystawę można obejrzeć w Polkowicach dzięki Fundacji FECO z siedzibą w Legnicy w dwóch miejscach: do 23 maja w Galerii „Rynek 26”, a od 24 do 31 maja w Galerii „Na Piętrze” w Ośrodku Kultury przy ul. Skalników.

FECO powstała w 1985 roku. Zrzesza artystów zajmujących się sztuką satyry z całego świata. W Polsce przez wiele lat członkiem FECO był nieżyjący już prof. Zygmunt Januszewski. W 2014 roku grupa czołowych polskich artystów związanych z legnickim Satyrykonem postanowiła przyłączyć się do Federacji i działać na rzecz promocji sztuki satyry oraz promowania polskiego dorobku w tej dziedzinie. W 2017 roku powołano Fundację FECO Polska.

Źródło: PCA

Dodaj komentarz

*

code