Wyrzucił niedopałek papierosa. Został zatrzymany przez policję

Na jednej ze stacji paliw w Jaworze młody kierowca osobowego forda zaśmiecił teren, wyrzucając na ziemię niedopałek papierosa. Miał pecha, bo zauważyli to miejscowi policjanci, którzy chwilę później zatrzymali 25-latka. Mężczyzna trafił do aresztu jednak z innego powodu…

Gdy do kierowcy zbliżali się już funkcjonariusze, chcąc zwrócić mu uwagę na to co przed chwilą zrobił, ten w panice wysypał zielony susz roślinny pod drzwi swojego samochodu. To zachowanie także nie umknęło uwadze mundurowych, którzy postanowili zatrzymać 25-letniego mieszkańca gminy Męcinka, a wysypany susz zabezpieczyć.

Następnie policjanci udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego. Tam, w szafie znaleźli ukrytą puszkę, w której znajdował się susz roślinny o intensywnym zapachu. Przeprowadzone badanie  wykazało, że zabezpieczona substancja pod samochodem oraz w miejscu zamieszkania 25-latka to marihuana, z której można uzyskać blisko sto porcji handlowych tego narkotyku.  Sprawca usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających.

– Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna, który w przeszłości był już notowany za tego typu przestępstwa, nie zajmował się rozprowadzaniem narkotyków oraz skąd je miał –informuje komisarz Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

 Teraz 25-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Fot. ilustracyjne

Dodaj komentarz