Kto wyremontuje kolejny fragment Leszczyńskiej?

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na kolejny etap przebudowy ul. Leszczyńskiej w Legnicy. Obecnie trwają tam zaawansowane prace w rejonie wiaduktu kolejowego – przypominają urzędnicy.

Zakres remontu fragmentu Leszczyńskiej, od mostu na Czarnej Wodzie do skrzyżowania z Bydgoską, obejmuje m.in. przebudowę jezdni, chodników, budowę ścieżek rowerowych i sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Prusa. Na oferty zainteresowanych firm urzędnicy czekają do 17 kwietnia.

– Obecnie na tej ulicy trwają prace od skrzyżowania z ul. Głogowską, przy wiadukcie kolejowym, do ul. Ścinawskiej. Prace są bardzo zaawansowane. W przyszłym tygodniu planowane jest układanie asfaltu – zauważa Zygmunt Mułek z legnickiego magistratu.

Przypomnijmy, że pod koniec ub. r. zakończyła się przebudowa odcinka od skrzyżowania ze Ścinawską do mostu nad Czarną Wodą. W ramach prac wykonawca musiał wyremontować jezdnię i chodniki, zbudować ścieżki rowerowe, przebudować wyspę rozdzielającą pasy ruchu i wymienić przykanaliki, wpusty odwodnieniowe oraz uzbroić teren pod budowę w przyszłośći sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z Prusa.

– Koszt przedsięwzięcia, czyli przebudowy ul. Leszczyńskiej od mostu nad Czarną wodą do wiaduktu kolejowego, to ok. 3,5 mln zł – przypomina Mułek.

Wcześniej przy legnickiej ulicy powstała stacja paliw. W związku z tym w pobliżu przebudowany został fragment ul. Łokietka, a na Leszczyńskiej powstała zatoka autobusowa, nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Pojawiła się też sygnalizacja na skrzyżowaniu z Łokietka i Ścinawską.

Dodaj komentarz