Jest wykonawca drogowej inwestycji na Piekarach

Firma Budrim przebuduje układ komunikacyjny w rejonie ulic Śląskiej i Sikorskiego na osiedlu Piekary A w Legnicy. Inwestycja ta jest związana z budową marketu Lidl. Prace mają pochłonąć ok. 1 mln 151 tys. 611 zł.

Oferta Budrimu okazała się najkorzystniejsza w oczach urzędników, którym zależy na sprawnym zrealizowaniu zadania. Obecnie w miejscu, gdzie powstanie market nie ma już poprzedniego budynku, który został wyburzony.

– To jest bardzo ważne komunikacyjne przedsięwzięcie w tej części miasta – mówi zastępca prezydenta Jadwiga Zienkiewicz. – Teren zostanie funkcjonalnie zagospodarowany i uporządkowany, oczywiście z korzyścią dla mieszkańców.

Na liście prac, jakie będzie musiał wykonać Budrim znalazła się m.in.: wymiana nawierzchni jezdni, chodników, budowa ścieżki rowerowej i parkingów. Zmiany odczują również pasażerowie miejskiej komunikacji. Zarówno przystanek, jak i pętla autobusowa przy Śląskiej zostaną zlikwidowane. Pasażerowie będą mogli korzystać z nowego przystanku i pętli, które zostaną zbudowane od podstaw na częście terenu zielonego przy Sikorskiego. Zniknie też wyjazd z ul. Śląskiej, natomiast wjazd z ul. Sikorskiego zostanie przesunięty o ok. 100 metrów.

Jak przypominają urzędnicy, sporą część tych prac sfinansuje w ramach umowy zawartej z miastem prywatny inwestor, który buduje market Lidl. Prace mają się zakończyć jesienią br.

źródło, fot. UM Legnica

Dodaj komentarz

*

code