Wyeliminowany z ruchu dzięki internetowej mapie

Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca auta zatrzymany dziś rano na terenie gminy Kotla. Pomogła w tym informacja umieszczona na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

– Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 52 – letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kilka dni wcześniej problem w postaci zagrożenia został zasygnalizowany w aplikacji: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej informacji, funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę.

52-latkowi grozi do 2 lat więzienia, a także sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Bogdan Kaleta przypomina, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem internetowym pozwalającym na przekazywanie przez mieszkańców informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie są niebezpieczne. Każdy sygnał jest sprawdzany przez policjantów.

– Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny – dodaje Kaleta. – Każde naniesione zagrożenie wywołuje bowiem odpowiednią reakcję Policji.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie powodują natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy. W nagłych sytuacjach trzeba zadzwonić na numery alarmowe: 112 oraz 997.

Fot. Ilustracyjne/KPP Głogów

Dodaj komentarz

*

code