Wydrukował „stówkę” na domowym sprzęcie

Pieniądze 7 [Pixabay]Spore kłopoty czekają 20 – latka z podgłogowskiej miejscowości, który na świeżo zakupionej drukarce wydrukował 100-złotowy banknot. Zarzut w sprawie fałszywki usłyszał też 57- letni mężczyzna. Ten z kolei próbował zapłacić podrobionym banknotem w sklepie, za alkohol.

– Próbę zapłacenia podrobionym nieudolnie banknotem o nominale 100 złotych niemal natychmiast zauważyła sprzedawczyni ze sklepu w jednej z podgłogowskich miejscowości – informuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej policji. – Mężczyzna, który usiłował zapłacić za alkohol był nietrzeźwy.

Funkcjonariuszom tłumaczył, że nie wiedział, jakim banknotem płaci. A ten miał do niego trafić od innej osoby, która – z kolei – miała go zabrać bawiącym się dzieciom. Mundurowi szybko ustalili, skąd maluchy miały „stówkę”.

– Okazało się, że wytwórcą fałszywego banknotu 100-złotowego jest dwudziestolatek, który sprawdzał możliwości nowo zakupionej drukarki ze skanerem – wyjaśnia Bogdan Kaleta.

20 – latek usłyszał zarzut podrabiania pieniędzy, za co grozi nawet do 25 lat więzienia. 57 – latkowi za próbę wprowadzenia banknotu do obrotu grozi do 10 lat za kratkami.

 

Dodaj komentarz