Wspólniczki wpadły na gorącym uczynku

5 lat za kratami może spędzić przestępczy duet, który legniccy policjanci zatrzymali z narkotykami. 27- i 33-latka upodobały sobie kradzieże sklepowe. Ich łupem padł m.in. koc, firany, ubrania i golarki.

Funkcjonariusze przyjechali na ulicę Schumana, gdzie miało dojść do sklepowej kradzieży. Na miejscu sprawę zgłosił im kierownik sklepu, który zaznaczył, że złodziejki nadal mogą przebywać na terenie centrum handlowego.

– Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili tą informację. Udali się do wskazanego sklepu, gdzie przy wyjściu zastali podejrzaną legniczankę. W trakcie jej legitymowania, policjanci usłyszeli piszczące bramki i wychodzącą z towarem kobietę. W związku z zaistniałą sytuacją, funkcjonariusze zatrzymali 27-latkę, aby wyjaśnić dokładnie okoliczności zdarzenia. Jak się po chwili okazało, obie kobiety, wspólnie i w porozumieniu dokonywały kradzieży sklepowych – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Jak ustalili funkcjonariusze, kobiety w ciągu jednego dnia odwiedziły trzy sklepy, kradnąc z nich koc, firany, pidżamę, bluzy, szlafrok i dwie golarki. – Łączna wartość skradzionego mienia opiewa na kwotę ponad tysiąc złotych. Ponadto przy 33-letniej legniczance, policjanci ujawnili zawiniątko z zawartością metamfetaminy. Całość skradzionego mienia odzyskano i przekazano właścicielom – informuje mł. asp. Ekiert.

Przestępczy duet trafił do policyjnego aresztu. Zarówno 27-, jak i 33-latka niebawem staną przed sądem. Grozi im pięcioletni pobyt w więziennej celi.

Dodaj komentarz

*

code