Wracają dyżury aptek (WIDEO)

Apteka przy lubińskim PKS-ie nie pełni już całodobowych dyżurów. Radni powiatowi musieli zatem opracować harmonogram nocnej i świątecznej pracy aptek na ternie powiatu lubińskiego. Dyżury będą dostępne dla mieszkańców m.in. na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego. Decyzje o przywróceniu dyżurów radni podjęli podczas ostatniej sesji.

Do tej pory mieszkańcy Lubina i okolic w nocy oraz we wszystkie dni świąteczne mogli kupić leki w czynnej całodobowo aptece przy dworcu PKS. Apteka przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Lubinie nie pełni już jednak całodobowych dyżurów.

– Pismo wpłynęło do starostwa od kierownika apteki, iż zmieniają zasady swojej pracy. Nie będą pełnili już dyżurów całodobowych, tylko w porze nocnej od godziny 23.00 do 07.00 rano – powiedziała Jadwiga Musiał, przewodnicząca rady powiatu lubińskiego.

Radni musieli zatem opracować harmonogram dyżurów aptek.

– W trosce o mieszkańców powiatu lubińskiego należy ustalić dyżury w poszczególnych aptekach, aby każdy miał dostęp do ewentualnego kupna leków bądź innych środków, które są nieodzowne w soboty, niedziele, również dni świąteczne i porze nocnej. Jest to obowiązek rady powiatu ustalić taki harmonogram dyżurów, co robimy w każdym roku bądź, o każdej innej porze roku jeśli zachodzą jakieś zmiany organizacyjne – dodaje przewodnicząca.

Informacje na temat dyżurów aptek będą dostępnego dla mieszkańców m.in. w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego.

Więcej w materiale wideo.Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..