Pod wpływem narkotyków i na podwójnym gazie

W ciągu jednej nocy legniccy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pod wpływem narkotyków oraz alkoholu. Obu mężczyznom grozi teraz dwuletnia odsiadka i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Na trop pierwszego z mężczyzn policjanci z legnickiej drogówki wpadli przy ul. Kwiatowej. To właśnie tam zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego forda.

– Styl jazdy mężczyzny wskazywał, że może być on pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. Po chwili okazało się, że 28-latek kierował pod wpływem narkotyków z grupy amfetamina/metamfetamina. Kierowcę przewieziono do szpitala celem pobrania krwi do dalszych badań – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Tej samej nocy funkcjonariusze postanowili sprawdzić innego nieodpowiedzialnego kierowcę. Tym razem przy ul. Korczaka ich uwagę przyciągnął mężczyzna siedzący za kierownicą opla.

– Mężczyzna na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Po chwili okazał się co było powodem takiego zachowania się 20-latka. Badanie alkomatem przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje mł. asp. Ekiert.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Grozi im także zakaz prowadzenia pojazdów, nawet do 15 lat.

Dodaj komentarz