Wpadli z narkotykami i pod ich wpływem

Zatrzymany 22 – latek miał przy sobie prawie 280 porcji amfetaminy, 33–latek miał cztery porcje tego narkotyku, a 19 – latek był pod wpływem narkotyków i próbował uciec mundurowym. To bilans poniedziałkowej, popołudniowej, służby legnickich patroli z Pododdziałów Prewencji w Głogowie.

– Około godziny 15 policjanci zatrzymali 22 – letniego mieszkańca powiatu żagańskiego, który prowadził samochód pomimo braku uprawnień do kierowania – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Funkcjonariusze ujawnili przy nim oraz w samochodzie amfetaminę w ilości blisko 280 porcji tego narkotyku. Podejrzanemu grożą zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków innej osobie. Kara w takim przypadku to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Godzinę później inny patrol zatrzymał do kontroli pojazd. 33 – letni kierowca miał przy sobie cztery porcje amfetaminy. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.

– W samochodzie był również poszukiwany przez sąd 24 – letni głogowianin – dodaje Bogdan Kaleta. – Niemal w tym samym czasie kolejny patrol zatrzymał 19 – latka, który w trakcie legitymowania odepchnął policjanta i usiłował uciec. Został szybko zatrzymany i obezwładniony.

Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem narkotyków, co wykazało badanie testerem. Grożą mu zarzuty wywierania wpływu na policjanta, by ten odstąpił od czynności służbowych. Za to może trafić za kratki nawet na trzy lata.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..