Opublikowany: pon, Gru 11th, 2017

Wpadka urzędników. Przetarg do kosza

Fot. UM Legnica

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy jeszcze dziś unieważni przetarg na remont ul. Leszczyńskiej. Powód? Oferty zainteresowanych firm były dwukrotnie droższe niż przewidzieli urzędnicy. – To zwykły błąd – tłumaczy Andrzej Szymkowiak, szef Zarządu.

O tym, że legnicki ZDM szuka wykonawcy remontu Leszczyńskiej pisaliśmy na początku listopada TUTAJ. Koszt inwestycji urzędnicy oszacowali na niemal 2,3 mln zł. Procedura zakończyła się dwa tygodnie temu. Wpłynęły dwie oferty. Jedna z nich opiewała na kwotę zbliżoną do szacunkowej, druga była o kilkaset tys. zł wyższa (2,7 mln zł). I gdy wydawało się, że do zakończenia formalności i rozpoczęcia prac miasto dzieli już tylko wybór korzystniejszej oferty, pracownicy ZDM dostrzegli swoją wpadkę. Okazało się, że na to zadanie w legnickim budżecie zarezerwowano niespełna 1,3 mln zł. Skąd zatem kwota wyższa o milion zł, która znalazła się w dokumentacji?

– To zwykły błąd, musimy teraz unieważnić przetarg – przyznaje Andrzej Szymkowiak, dyrektor ZDM w Legnicy. I zapowiada, że w tych okolicznościach będzie trzeba wybrać jedno z dwóch rozwiązań. – Albo zwiększymy w budżecie kwotę zarezerwowaną na tę inwestycję albo zmniejszymy zakres robót – tłumaczy dyrektor.

Jak usłyszeliśmy od szefa ZDM-u, oficjalnego unieważnienia przetargu można spodziewać się jeszcze dziś. O tym, jaka kwota znajdzie się w kolejnej dokumentacji przetargowej, a także czy wykonawca będzie miał przy Leszczyńskiej mniej pracy niż pierwotnie zakładano przekonamy się niebawem.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..