Opublikowany: śr, Gru 12th, 2018

WOŚP już szuka wolontariuszy w Legnicy

Ruszyła rejestracja osób, które chcą pomóc przy przyszłorocznej kweście w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku chętni będą zgłaszać się przez internet. Jakie szczegóły na temat wydarzenia ujawniają już dziś jego legniccy organizatorzy?

Podobnie jak w minionych latach, organizacją finału nad Kaczawą zajmie się miejscowy hufiec Związku Harcerstwa Polskiego im. Jana Korczaka. Szefem sztabu ponownie będzie komendant ZHP Piotr Szymański. Wiadomo już, że ogólnopolski finał został zaplanowany na 13 stycznia 2019 r. Ruszyły także zapisy osób zainteresowanych wzięciem udziału w tym charytatywnym przedsięwzięciu.

– W tym roku rejestracja wolontariuszy jest elektroniczna. Można się do niej włączyć na stronie wosp.legnica.eu – informuje Mateusz Materek, członek sztabu WOŚP w Legnicy ds. wolontariuszy.

Jakie atrakcje będą czekać na legniczan, kwestujących w tym roku na rzecz małych pacjentów specjalistycznych szpitali dziecięcych? Z pewnością będą mogli wziąć udział w imprezach rokrocznie towarzyszących imprezie, m.in. Biegu z Serduszkiem. Innych atrakcji organizatorzy legnickiego finału jeszcze nie zdradzają. Wiadomo jednak, że o stworzenie programu rozrywkowego zadbają m.in. Legnickie Centrum Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.

wosp.org.pl

Wydarzenia towarzyszące tegorocznemu finałowi odbędą się także 12 stycznia. Tego dnia na scenę wyjdą lokalni artyści, m.in. Awaria z Głogowa, Polish Fiction (Chojnów/Chocianów) oraz legnickie: Cynamonowy Ogród, Metalion i Zielony Groszek.

Jak tłumaczą ogólnopolscy przedstawiciele Fundacji, celem tegorocznego finału będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..