Będą się cieszyć nową, długo wyczekiwaną drogą (WIDEO)

To najważniejsza inwestycja w mieście – mówił burmistrz wołowa Dariusz Chmura. Chodzi o przebudowę drogi wojewódzkiej nr 338. Dzięki remontowi powstanie nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki rowerowe oraz oświetlenie. Poprawi się nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców, ale również komfort jazdy kierowców, którego tak brakowało.

Po ponad siedmiu latach w końcu udało się dopiąć wszystkich formalności. Dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, droga wojewódzka nr 338 zostanie przebudowana. Koszt remontu to blisko 46 milinów złotych.

– To bardzo dobra współpraca samorządu województwa dolnośląskiego z samorządem gminy Wołów. Część kosztów udało się pozyskać gminie Wołów – mówił Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Droga był w bardzo złym stanie. Brakowało odwodnienia przez co, często dochodziło do awarii.

– To był bardzo niebezpieczny odcinek. Przy dużych opadach tworzyły się często duże kałuże i mieszkańcy bardzo często byli oblewani wodą przez jadące samochody – powiedział Dariuch Chmura, burmistrz Wołowa.

Dzięki remontowi wymieniona zostanie kanalizacja oraz zostanie położona nowoczesna nawierzchnia. Pojawią się także nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

– Tak potężnej inwestycji w Wołowie jeszcze nie było – dodał burmistrz.

Przebudowa drogi ma się zakończyć w przyszłym roku.

Więcej w materiale wideo:

Dodaj komentarz

*

code