Opublikowany: czw, Cze 13th, 2019

Wójt apeluje do mieszkańców o oszczędzanie wody

Na oficjalnej stronie Urzędu Gminy w Męcince pojawił się komunikat, w którym wójt Mirosław Brzozowski apeluje do mieszkańców pięciu wsi o ograniczenie używania wody do celów gospodarczych. W razie niedostosowania się do prośby możliwe będą przerwy w dostawie wody. 

W związku z wysokimi temperaturami powietrza oraz brakiem opadów, które mają wpływ na zwiększony pobór wody z wodociągu gminnego, mając na uwadze konieczność utrzymania stałych dostaw wody do celów bytowych, zwracam się z apelem do mieszkańców wymienionych wsi o ograniczenie poboru oraz oszczędne i racjonalne korzystanie z wody.

Dlatego proszę o niekorzystanie z wodociągu gminnego na cele:
podlewania i zraszania trawników,
podlewania ogródków i upraw,
mycia pojazdów i napełniania basenów

– czytamy w komunikacie.

Zastosowanie się do powyższego apelu ma zapewnić mieszkańcom dostawę wody do celów sanitarno-bytowych w wymaganej ilości i pod odpowiednim ciśnieniem. Niezastosowanie się do prośby wójta może przyczynić się do spadku ciśnienia, występowania przerw w dostawie oraz pogorszenia jakości wody.

Apel dotyczy mieszkańców Męcinki, Chroślic, Sichowa, Sichówka i Słupa.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..