Opublikowany: śr, Mar 25th, 2020

Wojsko pomaga przy kwarantannie

Żołnierze z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza wspierają legnickich policjantów w trakcie kontroli osób objętych kwarantanną. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom.

Codziennie na terenie miasta i powiatu legnickiego rośnie liczba osób objętych domową kwarantanną. W takich przypadkach obowiązuje zakaz opuszczania miejsca, które zostało wyznaczone w tym celu.

Jak podsumowują przedstawiciele legnickiej policji, każdego dnia funkcjonariusze sprawdzają blisko 300 osób objętych kwarantanną. Teraz będzie im łatwiej, bo do pomocy włączyli się żołnierze z Międzyrzecza.

– Umundurowani policjanci i żołnierze o różnych porach w ciągu doby udają się w miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej. Funkcjonariusze za pomocą telefonów komórkowych, domofonu oraz kontaktu wzrokowego przez okno domu, balkonu rozmawiają z ludźmi o ich stanie zdrowia i bieżących potrzebach – informuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy. – Mundurowi zachęcają osoby objęte kwarantanną do ściągnięcia aplikacji w telefonie komórkowym pn. Kwarantanna domowa – dodaje funkcjonariuszka.

Co istotne, legniccy policjanci nie otrzymali dotychczas zgłoszenia dotyczącego osób, które nie stosują się do domowej kwarantanny. Mimo to wciąż apelują do mieszkańców, by ci zachowali szczególną ostrożność i zachowywali się odpowiedzialnie. W przeciwnym razie narażą na ryzyko zachorowania inne osoby.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..