Włamywał się i kradł. Recydywista znów zatrzymany

Policjanci z Legnicy zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który usiłował ukraść laptopa z jednego z mieszkań. Był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, a mundurowi udowodnili mu szereg innych przewinień przeciwko mieniu. Grozi mu 15 lat więzienia, a prokurator zastosował wobec złodzieja środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Legnicy do próby kradzieży laptopa z jednego z mieszkań na terenie miasta doszło w miniony piątek.  Do kradzieży nie doszło ze względu na czujność właścicielki mienia. Mężczyzna uciekając wtargnął do innego z mieszkań,  w którym zaczął im wmawiać, że jest ich znajomym. Gdy pod budynkiem pojawili się funkcjonariusze 25-letni złodziej zaczął grozić lokatorom próbując zmusić ich do potwierdzenia jego wersji przed policjantami. Mieli oni powiedzieć, że przestępca przyjechał do nich kilka dni temu i od kilku godzin przebywa w ich mieszkaniu. 25-latek nie wziął jednak pod uwagę faktu, że jest osobą znaną na komisariacie, bo był wcześniej karany za podobne przestępstwa, znane były również jego metody działania. Został zatrzymany, a w trakcie przesłuchania udowodniono mu szereg innych przestępstw przeciwko mieniu. Wartość skradzionych przedmiotów opiewała na kwotę 14 tys. zł. Grozi mu teraz 15 lat więzienia, bo działał w warunkach recydywy. Prokurator zastosował wobec kryminalisty dozór policyjny.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..