WKU czeka na rezerwistów

Dziś w Wojskowej Komisji Uzupełnień w Głogowie rusza szkolenie żołnierzy rezerwistów. Wezwania otrzymało blisko 100 osób.

Szkolenie rezerwistów potrwa dwa tygodnie. Osoby, które po zakończeniu szkolenia zdecydują się związać swoją przyszłość zawodową z wojskiem, czeka szkolenie przygotowawcze, które rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Do służby wojskowej zachęcają głogowskich maturzystów władze samorządu powiatowego, organizując spotkania uczniów z przedstawicielami wojska. W październiku rozpoczął się cykl spotkań informacyjnych dla młodzieży ze  szkół średnich. Spotkania mają zachęcić młodych ludzi do walki o indeksy na uczelniach wojskowych.

–Tych szkół jest kilka. W tym roku ruszył nabór do szkoły podoficerskiej, który przez kilka lat był zawieszony – mówił Jarosław Żeglarski, z Wojskowej Komisji Uzupełnień w Głogowie, na spotkaniu z uczniami w I Liceum Ogólnokształcącym.

Od 2010 roku służba wojskowa jest ochotnicza, a nie obowiązkowa, jak to było wcześniej. Przedstawiciele WKU zachęcają młode osoby do podjęcia pracy zawodowej w wojsku.

  – Wojsko to przede wszystkim stabilny zawód, ale także przygoda – to są poligony, wyjazdy na misje – mówi Jarosław Żeglarski.

We wrześniu zawiadomienie o dwutygodniowym szkoleniu dostało 100 osób z powiatu głogowskiego. Od powołania można się odwołać w uzasadnionych przypadkach. Ważne by dokonać tego w ustalonym terminie. W przypadku nie stawienia się, rezerwiście grozi grzywna oraz doprowadzenie na poligon przez policję.

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..