Herbert Wirth, były prezes KGHM, a dziś wykładowca Politechniki Wrocławskiej, zainteresował się sektorem nanotechnologii. Dołączył właśnie do rady nadzorczej spółki XTPL, specjalizującej się w technologii precyzyjnego druku nanomateriałów.
W nadzorze młodej, bo działającej od zaledwie czterech lat, firmy z Wrocławia, Herbert Wirth zastąpił jej współtwórcę, Sebastiana Młodzińskiego.
– Objęcie przez prof. Herberta Wirtha funkcji członka Rady Nadzorczej XTPL to strategiczne wzmocnienie międzynarodowych kompetencji spółki, dzięki którym efektywnie budujemy jej globalny charakter. Jest doświadczonym menadżerem, który prowadził prawdziwie globalne projekty, posiadającym także wiedzę w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Te kompetencje to niebagatelne atuty, które z pewnością przyczynią się do dalszego budowania wartości XTPL – mówi dr Filip Granek, prezes XTPL.
Były prezes Polskiej Miedzi przyznaje, że zainteresował go potencjał technologii, którą rozwija XTPL. Zamierza wesprzeć spółkę w komercjalizacji jej pomysłów m.in. w Azji.
– Jestem przekonany, że rozwiązania opracowane przez spółkę pomogą globalnym producentom w sprostaniu ich wyzwaniom technologicznym. Oferowana niezrównana precyzja druku, jego skalowalność oraz wpisywanie się tego technologicznego rozwiązania w kluczowe megatrendy na rynku elektroniki to bezsprzeczne przewagi konkurencyjne, które w mojej ocenie będą decydować o sukcesie XTPL na świecie – wskazuje prof. Herbert Wirth.
Przypomnijmy, że Wirth był jednym z najdłużej pracujących prezesów KGHM – stał za sterami miedziowego giganta od 2009 do początku 2016 r. Kierowany przez niego zarząd podjął kontrowersyjną do dziś decyzję o zakupie chilijskiej kopalni Sierra Gorda.
źródło: materiały prasowe