Wiosna dotarła nad Kaczawę (WIDEO)

Przewodniczący Wiosny Robert Biedroń wybrał Legnicę jako jedyne w regionie miasto, które odwiedzi osobiście. W sercu nadkaczawskiego grodu zachęcał mieszkańców, by w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego oddali głos właśnie na Wiosnę.

Choć nie dopisała pogoda, Wiosna ostatecznie dotarła do Legnicy. Jej lider spotkał się z dziennikarzami i sympatykami partii w sercu miasta. Gdy tylko wiosnobus zaparkował tuż przy płycie Rynku, Robert Biedroń powitał zebranych, deklarując, że w Legnicy czuje się jak w domu.

– Rządzący w Warszawie zapomnieli o tym, że Polska musi rozwijać się w zrównoważony sposób. Nie tylko Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk powinny mieć szansę na rozwój, ale także Legnica, Wałbrzych, Świdnica, Słupsk powinny dostać tę szansę – przekonywał.

Legnica jest jedynym miastem w regionie, które Robert Biedroń odwiedzi osobiście. To właśnie dla takich aglomeracji najistotniejsze będzie w najbliższym czasie zaczerpnięcie drugiego oddechu – przekonywał.

– Trzeba mieć nowy pomysł na takie miasta. Jaki? Pomysł, w którym Europa przekazuje środki bardziej bezpośrednio do samorządów, bo to samorządowcy wiedzą, jak oglądać każdą złotówkę z każdej strony – stwierdził Robert Biedroń.

Okazję do przedstawienia się wyborczom mieli także kandydaci z listy dolnośląsko-opolskiej. M.in. reprezentująca Legnicę Katarzyna Odrowska oraz lider Krzysztof Śmiszek.

– Stoimy obok wspaniałego, znanego na całą Polskę teatru, a także wspaniałej galerii sztuki, bo takie ośrodki jak Legnica mają bardzo wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o kulturę i jej promocję, także na Europę. I o takie rzeczy będziemy walczyć, o takie rzeczy będziemy się starać, żeby podobne miasta miały swój udział w pieniądzach europejskich – deklarował Śmiszek.

Drużyna Wiosny ruszyła w dalszą trasę. Jej wiosnobus ma przejechać w sumie 11 tys. kilometrów, witając do 50 miast. Mieszkańcy każdego z nich usłyszą deklarację walki o europejskie pieniądze na zapewnienie zrównoważonego rozwoju.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code