Opublikowany: pon, Lis 20th, 2017

WIOŚ wciąż prześwietla Eko-Solar. Kiedy kara dla firmy?

Wciąż nie wiadomo, jaka kara spotka firmę Eko-Solar – właściciela składowiska odpadów przy ul. Dobrzejowskiej w Legnicy, na którym w maju br. doszło do pożaru. Jak ustaliliśmy, decyzja w tej sprawie zapadnie niebawem. Dlaczego inspektorom do dziś nie udało się zakończyć postępowania?

– Postępowanie jest w toku. Musimy potwierdzić podejmowane przez podmiot działania, mające na celu usunięcie stwierdzonych naruszeń. Po prostu zaszła potrzeba sprawdzenia dodatkowych dokumentów – tłumaczy Łucja Strzelec, kierownik legnickiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Z pewnością ma to związek z postępowaniami prowadzonymi w tej sprawie przez legnicki magistrat. Od decyzji urzędników zależy dziś, jaka będzie przyszłość firmy. Jeśli miasto cofnie zezwolenie, Eko-Solar będzie zmuszona usunąć śmieci ze składowiska i nie będzie mogła prowadzić działalności na tym samym terenie przez najbliższe dwa lata.

Przypomnijmy, że o sprawie pisaliśmy już kilkakrotnie w naszym portalu, m.in. TUTAJ.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..