Wierni jeszcze tak nie świętowali (WIDEO)

Przed nami święta wielkanocne – najważniejszy czas w kościele katolickim. Tegoroczna Wielkanoc będzie jednak inna niż wszystkie. Powodem pandemia koronawirusa i szereg ograniczeń, które będą obowiązywać w najbliższym czasie.

Choć dla sporej części z nas najważniejszym chrześcijańskim świętem może wydawać się Boże Narodzenie, duchowni przypominają, że to właśnie Wielkanoc ma szczególne miejsce w sercu każdego wiernego. Tegoroczna będzie jednak inna niż wszystkie.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia, dziś w nabożeństwie może uczestniczyć maksymalnie pięciu wiernych. Większość parafian nie będzie zatem mogła pojawić się w kościele. Mogą natomiast uczestniczyć w uroczystościach zdalnie.

W legnickiej Katedrze uroczystościom Wielkiego Czwartku, Męki Pańskiej i Wigilii Paschalnej będzie przewodniczył biskup Zbigniew Kiernikowski. Z kolei transmisję z kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie przeprowadzi TV Regionalna.pl. Będzie ją można śledzić na naszej antenie, a także na stronie tvregionalna.pl i kanale Youtube. W Wielką sobotę od godz. 20, w Wielkanoc – od godz. 10 i w Poniedziałek Wielkanocny od godz. 10. Do skorzystania z tego rozwiązania, a zatem z łączności duchowej, gorąco namawia Diecezja Legnickia.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code