Opublikowany: nie, Paź 6th, 2019

„Wierna wataha” w auli

Spektakl „Wierna wataha” w wykonaniu Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy można będzie obejrzeć 25 października w Polkowicach.

„Wierna wataha” to mroczna baśń dla dorosłych nasycona poetyckością i stylizowana na ludową opowieść. Co pokolenie dwie rywalizujące ze sobą rodziny Wolfów oddają swoich synów w służbie Kościołowi wierząc, że ofiara złożona Bogu uchroni ich od nieszczęść i zarazy. Moment w którym zabraknie męskiego potomka, bo w miasteczku zaczną rodzić się same córki, doprowadzi do zachwiania odwiecznego porządku, na straży którego stoi bogobojna wspólnota z księdzem na czele – czytamy w opisie spektaklu. – Autorzy dramatu, Paweł Wolak i Katarzyna Dworak, czyli doskonale znany polkowickiej publiczności duet PiK, ukazują bezsens i daremność ofiar złożonych na ołtarzu wiary, która została zredukowana do pustego obrzędu i pozostawiają nas z morzem ludzkich wątpliwości: A może nie jesteśmy żadnym planem? Może jesteśmy jak kleks na papierze, ślad palców na szybie. Czymś, co powstało przypadkiem i nad istnieniem czego nikt się nie pochyli?”

Reżyseria: Paweł Wolak, Katarzyna Dworak (PiK), scenografia: Piotr Tetlak, kostiumy: Natalia Rejszel, muzyka: Jacek Hałas, współpraca: Albert Pyśk, choreografia: Jakub Lewandowski, grafika i animacje: Justyna Sokołowska.

Obsada: Tata – Grzegorz Wojdon, Matka – Katarzyna Dworak, Joanna – Adrianna Jendroszek, Córki – Paulina Kowalska / Aleksandra Listwan, Małgorzata Patryn, Bracia – Rafał Cieluch, Bogdan Grzeszczak, Mateusz Krzyk, Sabina – Magda Drab, Ksiądz – Paweł Palcat, Jarek – Albert Pyśk.

Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu spektaklu – do nabycia w kasach PCA oraz na stronie evenea.pl. Spektakl odbędzie się 25 października w auli Zespołu Szkół w Polkowicach o godz. 19. Dodajmy, że jest to kolejne wydarzenie w ramach projektu “Modrzejewska w Polkowicach”.

Fot. Ilustracyjne 

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..