Wielkanocne jarmarki w Gaworzycach i Grębocicach

Świątecznie będzie w dwie kolejne niedziele, 18 i 25 marca, kolejno – w Gaworzycach i Grębocicach. Zaplanowano wiele atrakcji.

– Zachęcamy lokalnych artystów, producentów, rękodzielników, a także wszelkie instytucje i organizacje do udziału w Jarmarku Wielkanocnym – zaprasza Joanna Brodowska z Urzędu Gminy Gaworzyce.

Na stoiskach znajdą się m.in. ozdoby świąteczne, domowe wypieki, miody i inne wyroby związane z wielkanocną tradycją. Jarmark odbędzie się w niedzielę, 18 marca, w godz. od 11 do 16, na placu przed gaworzyckim pałacem.

Tydzień później, 25 marca, w Grębocicach odbędzie się Kiermasz Tradycji Wielkanocnych i Święto Wszystkich Zmysłów (w godz. od 11 do 17).

– W ramach gminnego projektu „Grębocice dla Niepodległej”, związanego z tegorocznymi obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, panie z Kół Gospodyń Wiejskich i Klubów Seniora upieką sto babeczek wielkanocnych – informuje Monika Lichodziejewska z Urzędu Gminy Grębocice.

Jak dodaje, będzie bezpłatna degustacja tych wypieków, a także żurku wielkanocnego. Podczas kiermaszu zespół Dziadoszanki przedstawi obrzęd wiosenny z Marzanną, Swarożycem i Jaryło w roli głównej, a grupy recytatorskie i teatralne przybliżą tradycje wielkanocne.

Dodajmy, że Gminny Ośrodek Kultury i Bilbioteka ogłosił trzy konkursy na najpiękniejsze: stoisko wielkanocne, palmę i marzannę.

Fot. UR

Dodaj komentarz