Opublikowany: wt, Lip 23rd, 2019

Więcej miejsc w żłobkach dzięki unijnej dotacji

Gmina Wądroże Wielkie w powiecie jaworskim jest jednym z siedmiu beneficjentów projektu “Dolnośląskie Żłobki”, który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki temu w gminnym żłobku w Postolicach zostały utworzone nowe miejsca opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. To z kolei pozwoliło rodzicom oraz opiekunom prawnym maluchów wrócić do aktywności zawodowej. 

Założeniem programu “Dolnośląskie żłobki” jest budowa nowych żłobków, a także zwiększenie ilości miejsc w już istniejących placówkach, poprzez m.in. adaptację pomieszczeń, zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych, zapewnienie środków na bieżące funkcjonowanie przez 12 miesięcy, w tym poniesienie opłat za wyżywienie i pobyt dziecka, wynagrodzeń opiekunów i kadry zarządzającej. To w konsekwencji ma pomóc rodzicom i opiekunom podjąć pracę lub wrócić na ścieżkę aktywności zawodowej.

W gminie Wądroże Wielkie założenia projektu udało się zrealizować, tworząc osiem nowych miejsc opieki w żłobku w Postolicach. W placówce zaadaptowano nowe pomieszczenia oraz zakupiono wyposażenie i pomoce dydaktyczne takie jak m.in.: lodówka, kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym, doposażenie kuchni, aparat fotograficzny, tablica interaktywna (dotykowa) szafki, regały, krzesełka, krzesełka do karmienia, szafa na pościel, hulajnogi, rowerki, doposażenie sal, zabawki i wiele innych. Zapewniono również środki na bieżące funkcjonowanie placówki przez najbliższe 12 miesięcy.

W gronie pozostałych beneficjantów programu “Dolnośląskie żłobki” znalazły się gminy: Brzeg Dolny, Długołęka, Lądek-Zdrój, Wrocław, Miękinia, Oleśnica.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..