Widać już podpory tymczasowej przeprawy w Ścinawie

Trwają prace przy budowie tymczasowego mostu w Ścinawie. Widać już podpory przeprawy, które posłuży kierowcom podczas zasadniczych prac na moście nad Odrą wzdłuż Drogi Krajowej nr 36. Ruch zostanie tam przeniesiony na wiosnę.

Przebudowę mostu w Ścinawie rozpoczęła się w maju tego roku. Na początku odbyły się prace antykorozyjne, polegające na piaskowaniu całej konstrukcji od lustra wody. Pracownicy firmy Berger Bau do tej pory zrobili to, co było możliwe, bez zamykania ruchu Obecnie wykonawca zajmuje się tworzeniem przeprawy tymczasowej, którą poruszać się będą kierowcy w czasie prac zasadniczych na moście głównym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

–  Będzie to most o długości około 430 metrów i będzie się składał z dziesięciu przęseł. Wykonaliśmy już podpory od strony rzeki na terenie zalewowym – mówi Łukasz Kapanowski, kierownik robót mostowych firmy Berger Bau.

Most będzie częściowo nasuwany na przęsła. Ten etap ma się zakończyć na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku i wtedy ruch samochodowy zostanie całkowicie przerzucony na nowoutworzoną przeprawę. Tak jak do tej pory będzie się on odbywał wahadłowo. Wykonanie każdego z etapów zależy także od warunków atmosferycznych, ale na razie mróz wykonawcy nie przeszkadza.

Fot. Zygmunt Kogut/UMiG Ścinawa

Dodaj komentarz

*

code