Opublikowany: pon, Mar 23rd, 2020

Wicepremier z wizytą w KGHM

Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, odwiedził dziś KGHM.

Podczas wideokonferencji prasowej zorganizowanej przy szybie L-VI w Rynarcicach Sasin stwierdził, że spółki skarbu państwa są dziś narzędziem służącym do zabezpieczania Polski przez skutkami kryzysu, między innymi dzięki możliwości pomocy w zaopatrzeniu w niezbędne podczas epidemii produkty.

W grupie KGHM produkowany jest dziś płyn biobójczy „Nitrosept”. Jak poinformował prezes holdingu Marcin Chludziński, w zajmującym się jego wytwarzaniem Nitroergu w ciągu dziesięciu dni powstała linia produkcyjna, z której w tej chwili schodzi 30 tys. litrów płynu na dobę. Preparat jest w tej chwili pakowany w pojemniki i szykowany do rozsyłki. Pierwsza partia ma trafić do szpitali jako darowizna, pozostałe będą sprzedawane z minimalną marżą.

Druga spółka z miedziowej grupy, KGHM ZANAM, produkuje maski ochronne – około 3 tys. sztuk na dobę. KGHM zamawia też respiratory, które chce przekazywać szpitalom. Do tej pory spółka kupiła kilkanaście urządzeń, dostarczonych m.in. do Miedziowego Centrum Zdrowia i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. jAN pisze:

    I DOBRZE.Ale poco Locha w tle ?

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..