Weekend pod znakiem badmintona.

badminton 003LUBIN. 170 zawodników z 23 krajów walczy o najwyższe trofea w rozpoczętych dziś rano, trzydniowych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów. W zawodach bierze udział blisko 40 zawodników z Polski.

We wrześniu podczas Polish International Championship w Lubinie można było zobaczyć jak w badmintona grają zawodowcy. Od dziś do niedzieli włącznie o najwyższe miejsca walczą juniorzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę sportową.

– Mam nadzieję,że starszym zawodnikom szczególnie w grach podwójnych uda się zdobyć medale – mówi Jacek Hankiewicz, trener reprezentacji Polski w badmintonie.

Badminton to wymagający sport. Najlepiej wiedzą o tym zawodnicy, którzy wiele godzin poświęcają na codzienne treningi.

– Jest ciężko, uczę się w Szkole Sportowej w Szklarskiej Porębie, do tego dochodzą treningi,niewiele czasu pozostaje czasu wolnego-mówi Oliwia Socha z Jeleniej Góry.

Dzisiejsze mecze potrwają prawie do północy, jutro niewiele krócej,bo do 21.

– Mistrzostwa są zorganizowane w ramach współzawodnictwa europejskiego, więc musieliśmy spełnić wszystkie regulaminowe zapisy, m.in. ilość sędziów, hotele trzygwiazdkowe,czy przywóz uczestników do hotelu.-mówi Marek Zawadka, dyrektor Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe w Lubinie. Najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe.(szat) FOT. Katarzyna Szatkowskabadminton 005badminton 001

Dodaj komentarz