Opublikowany: wt, Paź 1st, 2019

Warto pamiętać o ręcznym (FOTO)

Już na kursie nauki jazdy instruktorzy uczą, że opuszczając pojazd trzeba zaciągnąć ręczny hamulec. Zapomnieć o tym każdemu może się zdarzyć. Nie ma problemu, kiedy auto zaparkowaliśmy na prostej nawierzchni, gorzej kiedy jest z górki.

W godzinach popołudniowych w okolicach jaworskiego rynku trudno o miejsce parkingowe. Wyznaczone place pozajmowane są głównie przez mieszkańców. Tymczasowo można parkować wzdłuż kamienic. Jest nieco pochyło, więc sprawny hamulec ręczny to konieczność. Chyba zapomniał o tym właściciel skody. Auto stoczyło się w okolicy skrzyżowania i uderzyło w opla. Pojazd nieco utrudniał przejazd i zarysował prawidłowo zaparkowanego opla.

Pokrzywdzony właściciel cierpliwie czekał, jednak po kilkunastu minutach nikt nie przychodził. W miejscach przy kamienicach obowiązuje zakaz zatrzymywania, za wyjątkiem zaopatrzenia i innych pojazdów bez prawa parkowania do 4 godzin. Drobną stłuczką zainteresowała się więc policja. Okazało się, że roztargniony właściciel już został poinformowany o zdarzeniu i wraca na miejsce z… Legnicy.

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..