Wandal stanie przed sądem. Jego koledzy wciąż na wolności

Legnicka policja zatrzymała jednego z wandali, którzy nad ranem 11 listopada urządzili przemarsz przez centrum miasta, niszcząc wszystko, co spotkali na swojej drodze. 16-latek niebawem stanie przed sądem dla nieletnich. Jego koledzy wciąż są poszukiwani.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ, materiał dotyczący grupy wandali wyemitowała także TV Regionalna.pl. Przypomnijmy, że mężczyźni przez ok. 20 minut bezkarnie niszczyli ozdoby świąteczne, śmietniki, donice, maszty czy ozdobne drzewka. Wybili także szybę w zaparkowanym w pobliżu samochodzie.

– Przeprowadzone w tej sprawie przez funkcjonariuszy dalsze czynności pozwoliły w wyniku analizy zebranego materiału na wytypowanie konkretnych sprawców dewastacji – informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda. I dodaje, że wczoraj mundurowi zatrzymali jednego z nich. – 22 listopada br. policjanci wydziału do walki z przestępczością nieletnich przesłuchali w tej sprawie ustalonego 16-latka. Nieletni przyznał się do dokonania zniszczeń.

Stróże prawa podkreślają, że wciąż poszukują pozostałych wandali. Gdy ci wpadną w ich ręce, będzie im grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności. A jeśli okaże się, że są oni rówieśnikami zatrzymanego 16-latka, sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Dodaj komentarz