Opublikowany: pt, Wrz 21st, 2018

Walczy z fiskusem, chce powalczyć o Legnicę

Adam Gizicki, wiceprezes Stowarzyszenia Niepokonani 2012, oficjalnie zapowiedział walkę o fotel prezydenta nadkaczawskiego miasta. Legniczanin jest kandydatem komitetu Kukiz ’15, będzie też otwierał listę w okręgu nr 3.

– Pora wytłumaczyć mieszkańcom, na czym polega samorządność i oddać władzę w ich ręce – tymi słowami Adam Gizicki oficjalnie potwierdził dziś, że wystartuje w październikowych wyborach. Będzie też kandydatem do rady miejskiej, a oprócz niego o mandaty dla Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz ’15 powalczą: lider okręgu nr 1 Wojciech Nazarewicz, Andrzej Ksel (okręg nr 2) i Benedykt Ksiądzyna (okręg nr 4).

O nowym kandydacie na prezydenta Legnicy mieszkańcy słyszeli dotychczas za sprawą jego batalii z urzędem skarbowym. Po pięciu latach działalności w Stowarzyszeniu Niepokonani 2012, które pomaga “bezprawnie pokrzywdzonym przez urzędy skarbowe, urzędy kontroli skarbowej i izby skarbowe, ale i urzędy celne, sędziów”, Gizicki postanowił – jak tłumaczy – zacząć działać dla legniczan. Czym chce przekonać ich do przyjęcia jego wizji miasta?

W słowach nowego kandydata na prezydenta Legnicy wielokrotnie pojawia się słowo: “bezpieczeństwo”

– Stawiamy na bezpieczeństwo, bo chcemy, by każdy mieszkaniec czuł się tu właśnie bezpieczny. Rocznie wydajemy dziś 3,5 mln zł na działalność straży miejskiej. Dlatego formacja powinna bardziej skupiać się na zapewnianiu bezpieczeństwa niż wystawianiu mandatów – przekonuje Gizicki. – Ważne jest także bezpieczeństwo ekonomiczne. Miasto ma dług na ponad 270 mln zł. Legnicę trzeba oddłużyć i zachęcić inwestorów.

W programie kandydata komitetu Kukiz’15 “bezpieczeństwo” powraca także w kontekście komfortu funkcjonowaniu małych i średnich przedsiębiorstw, opieki zdrowotnej, jakości dróg czy obecności narkotyków oraz przemocy w miejscowych szkołach. W sumie wraz z Adamem Gizickim o mandaty radnych powalczy 31 osób, w tym członkowie Legnickiego Forum Samorządowego i wspomnianego Stowarzyszenia Niepokonani 2012.

– Są wśród nas nauczyciele, ekonomiści, lekarze – legniczanie. Jesteśmy waszymi sąsiadami – zaznacza Gizicki. – Zachęcam do głosowania szczególnie tych mieszkańców, którzy dotychczas tego nie robili. Pójdźcie oddać głos i zadecydujcie o swoim mieście – apeluje kandydat Kukiz’15.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..