WĄDROŻE WIELKIE. Matka pomagała zwyrodnialcowi

gwaltZarzut poplecznictwa usłyszała matka 7-letniej dziewczynki. Prokurator uznał, że kobieta próbowała pomóc w przestępstwie 77-letniemu sąsiadowi, który molestował seksualnie jej dziecko. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Wądroże Wielkie. Kobieta nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa.

Zwyrodnialca zatrzymała jaworska policja po tym, jak jedna z sąsiadek poinformowała ich o nieprzyzwoitym zachowaniu Bronisława Sz. wobec siedmiolatki. 77-latek w przydomowym sadzie dotykał intymnych części ciała dziecka. Mężczyźnie postawiono zarzut doprowadzenia małoletniej poniżej 15 roku życia do poddania się innym czynnościom seksualnym. Groziło mu do 12 lat pozbawienia wolności. Jednak dzień po aresztowaniu Bronisław Sz. popełnił samobójstwo w zakładzie karnym.

W sprawie zatrzymano również 40-letnią matkę dziewczynki.

– Matka dziewczynki próbowała powstrzymać świadka zdarzenia przed powiadomieniem policji – mówi Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Nie chciała wydać funkcjonariuszom odzieży córki i twierdziła, że do żadnego zdarzenia nie doszło – dodaje.

Kobiecie za utrudnianie postępowania grozi do pięciu lat więzienia.

– Podejrzana nie przyznała się do popełnienia przestępstwa i złożyła wyjaśnienia – mówi Liliana Łukasiewicz.

Przed sądem zeznania złożyła także siedmioletnia dziewczynka, która szczegółowo opisała całe zajście. Dziewczynka razem ze swoimi siostrami przebywa w domu dziecka. U matki była na wakacjach.

JW, DRM

Dodaj komentarz