W tych miejscach jedzenie kupimy od rolników (WIDEO)

Zdrowe warzywa i owoce kupione prosto od rolnika. To pragnienie wielu ludzi. Okazuje się, że już niebawem produkty te będą na wyciągnięcie ręki. Wszystko za sprawą ustawy, która umożliwi konsumentom dostęp do świeżej żywności produkowanej w regionie przez lokalnych rolników.

Kto z nas nie marzy o tym, by swój obiad przygotować na bazie zdrowych, niepryskanych warzyw? Często w codziennej gonitwie i natłoku obowiązków wielu z nas sięga po produkty spożywcze łatwo i szybko dostępne w marketach. Teraz może się to zmienić. W październiku weszła bowiem w życie ustawa, dzięki której rolnicy w wyznaczonych miejscach będą mogli sprzedawać swoje produkty i wyroby.

My jako rada miejska musimy wskazać miejsca, w których rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty. Ustawa wskazuje, że będą to dwa dni – piątki i soboty. I na te dwa dni my musimy wyznaczyć miejsca na handel – informuje Tomasz Górzyński, wiceprzewodniczący rady miejskiej w Lubinie.

W piątki produkty będzie można kupić na terenie targowiska Skorpion w godzinach 8-17, a w sobotę natomiast na terenie lubińskiej giełdy w godzinach od 6 do 14. Co ważne, rolnicy nie będą musieli ponosić opłaty targowej za sprzedaż swoich produktów. Będą zobowiązani jedynie wypełnić stosowne oświadczenie o statusie rolnika
i złożyć je u inkasenta na targowisku, a później zająć wyznaczone miejsce handlowe.

Rolnicy mogą sprzedawać swoje produkty w ręki. Przypuszczam, że najczęściej będą to robić z pojazdu. Bo tak będzie najwygodniej. Sprzedający mają obowiązek utrzymać czystość i zapewnić estetyczny wygląd miejsca,
w którym prow
adzona jest sprzedaż – dodaje wiceprzewodniczący.

Zakupy bezpośrednio u rolników będziemy mogli zrobić prawdopodobnie już w lutym, po uprawomocnieniu się uchwały podjętej przez radę miejską w Lubinie. Gdy miejsca do handlu będą już gotowe, na targowisku oraz na giełdzie pojawią się tablice, że właśnie w tych miejscach może odbywać się handel rolny.

Materiał wideo poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=aTEmYbRMAuA

Dodaj komentarz

*

code