W Polkowicach rozmawiają o zdrowiu psychicznym

W polkowickim Aqua Hotelu trwa drugi dzień Ogólnopolskiej Konferencji Zdrowych Miast Polski pod hasłem „Zdrowie psychiczne – rozpowszechnić wiedzę – rozmawiać ze sobą”. Dziś uczestnicy wymieniają się doświadczeniami w zakresie pomocy osobom, które mają problemy psychiczne.

Od rana trwają prezentacje poszczególnych miast. Wczoraj, podczas uroczystego rozpoczęcia konferencji Elżbieta Dybowska, wiceprezes Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polski przybliżyła cele stowarzyszenia. – Zrzeszamy 40 miast, które łącznie zamieszkuje siedem milionów ludzi. Skupiamy się między innymi na działaniach profilaktycznych oraz wsparciu osób starszych i niepełnosprawnych – mówiła wiceprezes.

Wszystkich uczestników przywitała wiceburmistrz Polkowic Renata Dembek, która opowiedziała o działaniach podejmowanych przez gminę Polkowice na rzecz zdrowia mieszkańców. Dotyczą one także profilaktyki zdrowia psychicznego polkowiczan, bo, jak uważa, bez niego nie można mówić o dobrym stanie zdrowia w ogóle. – Słonecznik, który towarzyszy nam podczas tegorocznej konferencji jest symbolem realizowanej w naszym mieście corocznie kampanii promującej zdrowie psychiczne – zaznacza Renata Dembek.

O polkowickich doświadczeniach związanych z Kampanią Słonecznikową promującą zdrowie psychiczne opowiadała Mariola Kośmider, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej. – Każdego roku tematem przewodnim naszych spotkań w ramach Zdrowych Miast Polski jest co innego. Rozmawialiśmy już między innymi o wieku senioralnym, zdrowiu psychicznym. Teraz dyskutujemy o zdrowiu psychicznym, które ma fundamentalne znaczenie dla każdego człowieka – mówiła radna.

Jutro odbędzie się ostatni, trzeci dzień konferencji, w którym przewidziana jest m.in. wizyta w Centrum Gerontologii Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Dodaj komentarz